سیستم مدیریت یادگیری (LMS) چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

سیستم مدیریت یادگیری نرم افزاری است که شرکت ها برای توسعه ، ارائه و پیگیری آموزش برای کارکنان ، مشتریان و شرکای خود استفاده می کنند. تا همین اواخر ، شنیدن کلمه “آموزش” ما را به فکر کلاس درس می انداخت که مربی در حضور دانش آموزان سخنرانی می کرد. و اگر ما در مورد “آموزش شرکتی” صحبت می کردیم ، یک کنفرانس بزرگ یا یک کارگاه یک روزه را تصویر می کردیم.

این روش سنتی آموزش است. آموزش آنلاین اکنون محبوبیت پیدا کرده است ، به ویژه در مواقعی که اتصال آنلاین آسان تر از ملاقات حضوری است. همانطور که شرکت ها ، مربیان و فراگیران مزایای آموزش مجازی را مشاهده می کنند ، بازار آموزش الکترونیکی همچنان در حال رشد است.

هنگامی که شرکت ها از LMS برای ارائه آموزش آنلاین استفاده می کنند ، زبان آموزان از هر نقطه در جهان می توانند با مربیان ارتباط برقرار کنند ، چه در زمان واقعی و چه از طریق جلسات ضبط شده. در عین حال ، کارآموزان هر زمان که بخواهند به مطالب آموزشی آنلاین (دوره ها ، راهنماها ، آزمونها ، فیلمها و غیره) دسترسی دارند.

آیا می دانید که تقریباً 83 درصد از سازمان ها در حال حاضر از LMS استفاده می کنند؟ در حقیقت ، انتظار می رود که بازار جهانی سیستم مدیریت یادگیری تا سال 2023 به 23.21 میلیارد دلار برسد. اما ، با تکامل فناوری ، س questionsالاتی در مورد اینکه آیا LMS مرده است ادامه دارد.

بر اساس تحقیقات اخیر ATD ، اکثر پاسخ دهندگان (73 درصد) گفتند که استفاده از LMS در دو سال گذشته افزایش یافته است ، نشان می دهد که استفاده از LMS در حال افزایش است تا اینکه در حالت راکد باقی بماند.

بنابراین ، به هر حال سیستم مدیریت یادگیری چیست؟ و چرا به یکی نیاز دارم؟

سیستم مدیریت یادگیری چیست؟ اصول اولیه
سیستم مدیریت یادگیری که اغلب به اختصار LMS نامیده می شود ، یک نرم افزار کاربردی است که چارچوبی را فراهم می کند که تمام جنبه های فرایند یادگیری را مدیریت می کند – جایی که شما محتوای آموزشی خود را در آن قرار می دهید ، ارائه می دهید و پیگیری می کنید. در حالی که اغلب LMS نامیده می شود ، نامهای دیگری که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد سیستم مدیریت آموزش ، سیستم مدیریت فعالیت یادگیری یا حتی پلت فرم تجربه یادگیری (LXP) است.

سیستم مدیریت محتوای یادگیری (LCMS) گاهی اوقات با LMS نیز اشتباه می شود. LCMS نرم افزاری است که برای نویسندگی و مدیریت محتوای یادگیری استفاده می شود. این دو سیستم مکمل یکدیگر هستند اما یکسان نیستند.

LMS برای سهولت زندگی برای متولیان آموزش و توسعه طراحی شده است – به عنوان مثال ، شناسایی و ارزیابی اهداف یادگیری فردی و سازمانی ، ردیابی پیشرفت در جهت دستیابی به این اهداف و جمع آوری و ارائه داده ها برای نظارت بر فرایند یادگیری.

علاوه بر ارائه محتوا ، LMS همچنین می تواند مواردی مانند پردازش داخلی ، انطباق و تجزیه و تحلیل شکاف مهارت ها را مدیریت کند.

نکته پاداش: SharePoint + SharePoint LMS = مزایای ترکیبی LMS و LCMS.

این یک واقعیت است ، از هر سه سازمان دو مورد از SharePoint استفاده می کنند.

بنابراین ، برای کارآیی نهایی ، ممکن است برای شرکت هایی که از SharePoint برای مدیریت محتوا استفاده می کنند ، منطقی باشد که یک LMS مبتنی بر SharePoint را برای ساده تر کردن فرایند آموزش اضافه کنند. ازدواج بین سیستم ها امکان برقراری ارتباط آسانتر را فراهم می کند ، بنابراین مدیر می تواند فقط یک بار وارد سیستم شود ، محتوا و همکاری را مدیریت کند و سپس ماژول های آموزشی را به صورت یکپارچه به LMS منتقل کند ، زیرا همه چیز در همان پلت فرم SharePoint قرار دارد.

چرا باید از سیستم مدیریت یادگیری استفاده کرد؟ فواید
اگر هنوز در فکر این هستید که سیستم مدیریت یادگیری چیست و چرا باید آن را داشته باشید ، بیایید در مورد مزایا بحث کنیم.

صرفه جویی در هزینه: آموزش و آموزش از طریق LMS باعث کاهش سفر کارکنان ، بهینه سازی هزینه ها و استفاده از آموزش و به حداقل رساندن امکانات و مربیان پرداخت می شود. از منظر صرفه جویی در هزینه ، LMS یک روش ساده نیست.

ثبات آموزش: آموزش و ارائه دوره از طریق LMS از آنجا که متمرکز است ، سازگار است. این برنامه با ارائه یک منبع واحد برای محتوا ، مطالب دوره و دستورالعمل ها ، کیفیت آموزش و یادگیری مداوم را برای همه کارکنان ارائه می دهد.

به راحتی پیشرفت و عملکرد زبان آموزان را ردیابی می کند: LMS ها به شرکت اجازه می دهند به راحتی گزارش های آموزشی را به طور کلی یا در سطح کاربر/دانش آموز تهیه کند. با استفاده از LMS برای دوره های آموزش الکترونیکی و/یا آموزش آنلاین ، مربیان می توانند به راحتی پیشرفت هدف ، کسب دانش ، ROI و موارد دیگر را دنبال کنند.

رعایت مقررات مربوط به مقررات: ممکن است بسیاری از صنایع برای آموزش ، ارزیابی و گزارش برای اهداف انطباق مورد نیاز باشند. تنها تعدادی از این صنایع نفت و گاز ، داروسازی ، ارتباطات و ساختمان و ساختمان هستند. LMS می تواند به شما در برآوردن این الزامات قانونی و قانونی کمک کند.

به طور کلی ، سیستم های مدیریت یادگیری قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به موارد ذکر شده دارند. با این حال ، اینها محبوب ترین نقاط فروش و شناسه های اصلی این هستند که آیا شما و سازمانتان می توانید از LMS بهره مند شوید یا خیر.

مزایای سیستم مدیریت یادگیری؟ بازگشت سرمایه گذاری
اگر هنوز نمی دانید که چرا باید در سیستم مدیریت یادگیری سرمایه گذاری کنید ، بیایید در مورد اعداد بحث کنیم. هرچقدر هم ساده باشد ، اعداد دروغ نمی گویند! به این مثال توجه کنید:

فرض کنید شرکت شما سالانه گروهی از 200 نفر از اعضای تیم فروش را به یک کنفرانس آموزشی یک روزه می فرستد.

200 نفر @ 200 دلار آمریکا = 40،000 دلار
توسعه دوره = 1500 دلار
هزینه مربی = 3000 دلار
تجهیزات = 400 دلار
در کل 44،900 دلار !!!

با داشتن LMS و آموزش مجدد ، این آموزش مشابه را می توان در مدت ½ روز با صرفه جویی در هزینه به شرح زیر تکمیل کرد:

هزینه کارآموز = 20،000 دلار
توسعه دوره = 3000 دلار
هزینه مربی = 0 دلار
تجهیزات = 0 دلار
در مجموع 23000 دلار فقط این تغییر کوچک در فرآیند 21،900 دلار یا 48.7 درصد صرفه جویی کرد.

در حالی که این یک مثال بسیار ساده است ، روشهای زیادی برای تعیین بازده سرمایه گذاری یک سیستم مدیریت یادگیری وجود دارد که شامل هزینه های اداری کمتر ، کاهش هزینه های سفر و تسهیلات ، سریعتر شدن مهارت ، ریسک مالی کمتر مرتبط با رعایت و کاهش گردش کارکنان به نام چند نفر.

آیا LMS مرده است؟ قطعا نه. با توجه به بحران شکاف مهارت های فعلی که صنایع مختلف را تحت تأثیر قرار داده است ، میل هزاره برای فرصت های آموزشی مستمر و فقدان مهارت های رهبری همراه

دیگر مطالب مرتبط

آموزش پنل مدیریت Lms.Ir – مشاغل

  در این قسمت از  پنل مدریت با کلیک بر روی به صفحه درج آگهی استخدامی منتقل میشوید   همانطور که در تصویر بالا مشاهده