بهترین استراتژی های بازاریابی آموزشی در سال 2021

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

بازاریابی آموزشی نوعی بازاریابی است که محتوای آموزشی ارزشمند را تبلیغ می کند و به موسسات و افراد کمک می کند تا از آن استفاده کنند.

محتوای آموزشی شامل همه چیز از دوره ها و چگونگی فیلم ها تا مقاله های تحقیقی و کتابها تا نرم افزارهای کاربردی برای رایانه های رومیزی و دستگاه های تلفن همراه است. با استراتژی بازاریابی مناسب آموزشی ، محتوای آموزشی می تواند مانند آتش سوزی گسترده شود و ذهن های کنجکاو را از سراسر جهان برانگیزد.

در سال 2021 ، با تطبیق جهان با اختلال جهانی ناشی از COVID-19 ، بازاریابی آموزشی نیز باید تنظیم شود. تمرکز بر مزایای برنامه ها و سایر ابزارهای آموزش از راه دور برای کمک به پیشرفت دانش آموزان در این زمان بی سابقه.

در این مقاله ، ما استراتژی های بازاریابی آموزشی برتر را که متخصصان بخش آموزش باید در سال 2021 بدانند توضیح می دهیم ، چندین مثال خاص را برای برنامه ریزی فعالیتهای بازاریابی در سال جاری ارائه می دهیم.

چرا بخش آموزش به بازاریابی آموزشی نیاز دارد؟
بخش آموزش به لطف فرصت های بیشماری که از طریق اینترنت و فناوری های مدرن به طور کلی ایجاد شده است ، رونق گسترده ای را تجربه کرده است. بر اساس تحقیقات Orbis ، بازار جهانی آموزش الکترونیکی در سراسر جهان قرار است تا سال 2022 از ارزش 275 میلیارد دلار فراتر رود ، که عمدتا به دلیل افزایش تعداد کاربران اینترنت و افزایش دسترسی به اینترنت پهن باند و تلفن های همراه با قابلیت های آنلاین است.

م institutionsسسات آموزشی سنتی و توسعه دهندگان خصوصی تاکنون بیش از 500000 برنامه آموزشی منتشر کرده اند که بسیاری از آنها در App Store و Google Play موجود است. علاوه بر برنامه های آموزشی ، بازار آموزش الکترونیکی نیز مملو از دوره های آنلاین ، فیلم ها ، کتاب های الکترونیکی و وب سایت ها است که توجه بازیکنان جدید را بسیار دشوار می کند.

هدف بازاریابی آموزشی پیاده سازی استراتژی های مختلف بازاریابی برای تبلیغ محتوای آموزشی ارزشمند است. و اغلب تنها راهی است که محتوای آموزشی جدید به دانش آموزان می رسد و مورد توجه قرار می گیرد.

بازاریابی آموزشی نباید با بازاریابی مبتنی بر آموزش اشتباه گرفته شود ، یک استراتژی بازاریابی خاص که شامل آموزش مشتریان احتمالی ، و نه ایجاد آنها برای جلب اعتماد است. از سوی دیگر ، بازاریابی آموزشی شامل کلیه فعالیتهای بازاریابی در بخش آموزش از جمله موارد زیر است:

بازاریابی در مدارس: زمانی بود که مدارس نیازی به بازاریابی نداشتند زیرا فقط بر شهرت و دهان به دهان خود تکیه می کردند. آن زمان برای همیشه از بین رفته است زیرا والدین هزاره از تکنولوژی بیشتر مطلع هستند و از اینترنت برای حمایت از تصمیم گیری خود استفاده می کنند. مدارسی که به طور فعال خود را به بازار عرضه نمی کنند ، قرار است توسط بسیاری از والدین هزاره ای نادیده گرفته شوند که در غیر این صورت به آنچه ارائه می دهند علاقه زیادی خواهند داشت.
بازاریابی برای آموزش عالی: بازاریابی آموزش و پرورش و تحصیلات عالی مطابقت در بهشت ​​است. کالج ها و دانشگاه ها از بازاریابی برای آموزش عالی سود می برند زیرا به آنها کمک می کند نام تجاری خود را بالا ببرند و باعث افزایش ثبت نام شوند. دانشجویان از این مزیت بهره مند می شوند زیرا بازاریابی آموزش عالی به آنها در انتخاب مسیر تحصیلی خود کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشند.
بازاریابی دیجیتال برای بخش آموزش: در دنیای دیجیتالی امروز ، استراتژی های بازاریابی سنتی دیگر برای هدف گیری جمعیت های جوان مناسب نیستند. اگر م wantسسات آموزشی باید کانال های دیجیتالی خود را بپذیرند ، اگر می خواهند پیام خود را به شیوه ای مقرون به صرفه به مخاطبان زیادی منتقل کنند. چنین کانال هایی شامل ایمیل ، محتوای وب ، رسانه های اجتماعی ، جستجوی پولی و سایر موارد است. استفاده از این کانالها و سایر کانالهای بازاریابی آسان نیست ، اما پتانسیل افزایش درآمد و کاهش هزینه سرانه بسیار زیاد است و بازاریابی دیجیتال را به سنگ بنای مهم هر استراتژی بازاریابی آموزشی تبدیل می کند.
بازاریابی رسانه های اجتماعی برای موسسات آموزشی: والدین و دانش آموزان به طور یکسان زمان زیادی را در سایت های رسانه های اجتماعی می گذرانند و موسسات آموزشی باید در سایت هایی مانند فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام حضور داشته باشند تا با آنها تعامل داشته باشند و درباره خواسته ها و انتظارات آنها بیشتر بدانند. محتوایی که در رسانه های اجتماعی منتشر می شود باید از نظر اندازه ، فریبنده و مطابق تصویری باشد که موسسه سعی در ایجاد آن دارد.
ارتقاء برنامه های آموزشی: بازار برنامه های آموزشی فعلی آنقدر رقابتی است که دیگر فقط داشتن یک محصول عالی کافی نیست – همچنین باید از یک استراتژی بازاریابی آموزشی عالی برخوردار باشید که برای جلو افتادن از رقبا به طور کامل اجرا شود.

 

7 بهترین استراتژی بازاریابی آموزشی در سال 2021
بهترین استراتژی های بازاریابی آموزشی در سال 2020 – صرف نظر از اینکه در بازاریابی برای مدارس استفاده می شود یا در بازاریابی برای برنامه های آموزشی – از فرصت های فوق العاده ایجاد شده توسط اینترنت استفاده می کند.

این بدان معنا نیست که استراتژی های تبلیغاتی سنتی مانند بیلبوردها ، بروشورها ، بروشورها ، تبلیغات چاپی و جلسات حضوری در عصر دیجیتال جایی ندارند ، اما بازگشت سرمایه آنها به مراتب جذابیت کمتری نسبت به استراتژی های بازاریابی دیجیتال مدرن دارد.

1. برای ارتباط با مخاطبان خود از بسترهای رسانه اجتماعی استفاده کنید
در حال حاضر تقریبا 3.2 میلیارد کاربر شبکه های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد که معادل 42 درصد از جمعیت است. شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام و Reddit محبوب ترین در بین هزاره ها هستند و پس از آنها Gen Z ، Gen X و baby boomers قرار دارند.

از روزهای اولیه فعالیت خود ، بسترهای رسانه های اجتماعی از هر لحاظ قابل تصور بوده اند و در حال حاضر بیشمار روش مختلف برای استفاده از آنها در بازاریابی آموزش عالی ارائه می دهند. صرف نظر از اینکه کدام پلتفرم رسانه های اجتماعی را تصمیم می گیرید هدف بگیرید ، هدف شما باید همیشه یکسان باشد: با ارائه محتوای جذاب ، ارتباط معناداری با مخاطبان هدف خود برقرار کنید.

ایجاد یک شخصیت بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) برای نشان دادن مخاطبان هدف مفید است. شخصیت بازاریابی باید شامل اطلاعاتی مانند سن ، جنسیت ، تحصیلات ، اهداف ، چالش ها و ارزش های اولیه باشد. هنگام تصمیم گیری برای ایجاد محتوا ، همیشه شخصیت رسانه های اجتماعی خود را در نظر داشته باشید اما از آزمایش کردن نترسید.

همانطور که تعداد دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی خود را افزایش می دهید ، به تدریج به موقعیتی می رسیدید که یک قطعه محتوا می تواند فوراً به میلیون ها برسد ، حتی اگر تعداد دنبال کنندگان واقعی شما بسیار کمتر باشد. برخلاف سایر روش های بازاریابی مدارس ، SMM به شما امکان می دهد دقیقاً ببینید چه کسی محتوای شما را به اشتراک می گذارد و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آنها برای اصلاح تلاش های تبلیغاتی خود استفاده کنید.

2. تبلیغات دیجیتال را در بودجه بازاریابی خود قرار دهید
تبلیغات دیجیتالی می تواند راه بسیار موثری برای بازاریابی خدمات آموزشی باشد ، این بخشی از دلایلی است که پیش بینی می شود هزینه تبلیغات دیجیتال در سراسر جهان تا سال 2021 به بیش از 375 میلیارد دلار برسد. دولتها 54.2 درصد از بودجه تبلیغاتی خود را صرف تبلیغات دیجیتالی می کنند. پیش بینی می شود تا سال 2023 این رقم به 66.8 درصد برسد.

بزرگترین مزیتی که تبلیغات دیجیتال نسبت به تبلیغات سنتی ارائه می دهد ، هدف گیری دقیق بر اساس جمعیت شناسی ، قصد ، الگوهای تعامل و موارد دیگر است. به عنوان مثال ، یک آژانس بازاریابی آموزش عالی که برای مدارس بازاریابی می کند ، می تواند فقط دانش آموزان فارغ التحصیل را که در منطقه خاصی زندگی می کنند و در گذشته به محصول یا خدمات خاصی علاقه نشان داده اند ، هدف قرار دهد. چنین هدف گذاری می تواند تأثیر فوق العاده مثبتی بر میزان کلیک کمپین های تبلیغاتی و همچنین سایر معیارهای مهم دیگر داشته باشد.

برخی از رایج ترین کانال های تبلیغاتی دیجیتال در سال 2020 شامل تبلیغات در موتورهای جستجو ، تبلیغات در رسانه های اجتماعی ، تبلیغات نمایش یا بنر و تبلیغات ویدیویی است. هر یک از این کانال ها مزایا و معایب خود را دارند ، به همین دلیل کارشناسان تبلیغات به طور کلی استفاده از ترکیبی از همه کانال ها را توصیه می کنند.

صرف نظر از اینکه چقدر از بودجه بازاریابی خود را به تبلیغات دیجیتال اختصاص می دهید ، اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است داده ها را جمع آوری کنید تا بتوانید بر اثربخشی آن نظارت داشته باشید و برای بهبود آن تصمیمات تعلیمی بگیرید.

3. یک وب سایت سازگار با موبایل با یک صفحه فرود بهینه ایجاد کنید
چندین سال است که تعداد کاربران اینترنت تلفن همراه از تعداد افرادی که از طریق رایانه های رومیزی و لپ تاپ به اینترنت دسترسی دارند فراتر رفته است. در سال 2020 ، تعداد کاربران گوشی های هوشمند در سراسر جهان به 2.87 میلیارد نفر می رسد ، به این معنی که هیچ کس که می خواهد در بازاریابی آموزشی موفق شود ، نمی تواند یک وب سایت سازگار با تلفن همراه با صفحه فرود بهینه داشته باشد.

برای اینکه وب سایت دوستدار موبایل باشد ، باید در دستگاه های تلفن همراه بسیار زیبا به نظر برسد ، به این معنی که همه پیوندها و عناصر ناوبری باید به راحتی قابل کلیک باشند ، خود سایت باید پاسخگو باشد و زمان بارگذاری صفحه نباید بیش از سه ثانیه باشد ( به این سرعت نیمی از جمعیت آنلاین انتظار بارگذاری وب سایت را دارند).

در سال 2021 ، استفاده از AMP ، که یک چارچوب م webلفه وب و فناوری انتشار وب سایت است که توسط Google توسعه یافته است ، راهی ساده برای ایجاد صفحات وب با سرعت بالا ، بارگذاری سریع و اولویت بندی تجربه کاربری بر همه چیز است.

اگر چیز دیگری نیست ، مطمئن شوید که وب سایت شما از تست دوستانه موبایل Google عبور می کند ، هدف آن این است که تعیین کند بازدیدکنندگان چگونه می توانند به راحتی از صفحه شما در دستگاه تلفن همراه استفاده کنند.

برای استفاده از آن ، آدرس وب سایت خود را وارد کرده و منتظر بمانید تا ابزار به پایان برسد. تست دوستانه برای موبایل به شما می گوید که وب سایت شما سازگار با موبایل است یا خیر ، و همچنین یک نمای کلی از تمام مشکلات بارگذاری صفحه ای که با آن مواجه شده است به شما ارائه می دهد تا بتوانید آنها را برطرف کنید.

مشکل بعدی که ما در این بحث با آن روبرو هستیم نحوه ایجاد وب سایت های آموزشی است که تجربه کاربری را در اولویت قرار می دهند. این بستگی به نیازهای کاربران شما و محصول آموزشی ارائه شده دارد. هر چند برخی از بخشها جهانی هستند ، و این بدان معناست که جهت یابی آسان و داشتن محتوای جذاب است. شما می خواهید مردم بخواهند از وب سایت شما استفاده کنند ، و اینها دو مورد از بزرگترین عواملی هستند که باعث می شوند افراد از بین رفته و دیگر بازنگردند.

این امر به ویژه هنگامی که شما یک وب سایت برای موسسات آموزشی ایجاد می کنید صادق است. دسترسی به همه چیز را آسان کنید و کاربر نیازی به بررسی سطوح مختلف منوها برای یافتن آنچه که به دنبال آن است ، ندارد. شما همچنین می خواهید یک جریان مداوم از محتوا را حفظ کنید که به نفع کاربران شما باشد و آنها را برای دیدن چیزهای جدید بازدید کنید.

4. دانش آموزان را تشویق کنید تا نظرات آنلاین را ترک کنند
این یک واقعیت مشهور است که 90 درصد از مصرف کنندگان قبل از مراجعه به یک تجارت یا پرداخت هزینه خدمات ، نظرات آنلاین را می خوانند. به همین دلیل است که بررسی های آنلاین باید بخشی جدایی ناپذیر از همه استراتژی های بازاریابی آموزش عالی باشد.

بهترین راه برای تشویق دانش آموزان به ترک نظرات آنلاین این است که روند بررسی را تا آنجا که ممکن است آسان کنید. بهتر است: آن را سرگرم کنید! به جای مجبور کردن دانش آموزان به پر کردن فرم های مایل طولانی ، می توانید رتبه بندی بر اساس ستاره را پیاده سازی کرده و بازخورد شفاهی را کاملاً اختیاری کنید.

هنگامی که یک بررسی آنلاین دریافت می کنید ، مطمئن شوید که در اسرع وقت به آن پاسخ دهید. نظرات منفی را نادیده نگیرید ، اما در عین حال از رد کردن اجتناب کنید. شما باید هر نظر منفی را که دریافت می کنید به عنوان فرصتی برای نشان دادن نحوه برخورد شما با بدترین شرایط به مشتریان بالقوه مشاهده کنید.

اگر متوجه شدید که آنچنان که می خواهید نظر نمی گیرید ، همیشه می توانید با ارائه تخفیف ، کارت هدیه ، امتیاز پاداش و سایر مشوق ها ، روند بررسی را تشویق کنید. غالباً کافی است نظرات مودبانه را در ایمیل ها یا برخی از کانال های ارتباطی فرد به فرد دیگر درخواست کنید.

5. ایجاد محتوای ویدئویی جذاب
به طور فزاینده ای بازاریابان می گویند که محتوای ویدئویی بازگشت سرمایه بالایی به آنها می دهد و دلیل آن را به راحتی می توان فهمید. به هر حال ، به گفته HubSpot ، 78 درصد مردم هر هفته ویدئوهای آنلاین را تماشا می کنند و 55 درصد هر روز ویدئوهای آنلاین را مشاهده می کنند. این تعداد زیادی از بینندگان بالقوه هستند که می توانند با ایجاد محتوای ویدئویی جذاب و انتشار آن به صورت آنلاین مورد هدف قرار گیرند.

از آنجا که محتوای آموزشی یکی از محبوب ترین انواع محتوای ویدئویی است ، متخصصان بازاریابی آموزشی به ندرت مجبورند به دنبال ایده های محتوا باشند. آنها به سادگی می توانند محصولات یا خدمات موجود را به ویدئوهای سرگرم کننده تبدیل کرده و آنها را در پلتفرم های اصلی به اشتراک گذاری ویدیو ، مانند YouTube منتشر کنند.

محتوای ویدئویی می تواند انواع مختلفی داشته باشد ، از جمله فیلم های نمایشی ، فیلم های تجاری یا رویداد ، مصاحبه با متخصصان ، آموزش های آموزشی یا نحوه انجام کار ، فیلم های توضیحی ، محتوای متحرک ، مطالعه موردی و فیلم های توصیف مشتری ، فیلم های زنده ، فیلم های واقعیت مجازی و موارد دیگر.

شما باید به مخاطبان خود بگویید که کدام محتوای ویدئویی را تولید کنید ، و این تنها در صورتی امکان پذیر است که معیارهای مهمی مانند زمان تماشا ، متوسط ​​مدت مشاهده ، میانگین میزان اتمام ، حفظ مخاطب ، تماشای مجدد ، نرخ کلیک ، تعامل ، رشد مشترکین ، اوج تماشاگران زنده و دیگران.

6. ایمنی را ارتقا دهید
بحران COVID-19 2020 تا سال 2021 ادامه خواهد داشت و احتمالاً در آینده قابل پیش بینی ادامه خواهد داشت. هنگام تدوین استراتژی بازاریابی آموزشی برای این دوران ، این امر هم چالش ها و هم فرصت های جدیدی را ارائه می دهد. این چالش ها ناشی از افزایش تعداد رقبا در حال حرکت به فضاهای آموزشی آنلاین است ، که توسط والدین و دانش آموزان بیشتری که به دنبال گزینه های یادگیری در خانه هستند متعادل خواهد شد.

تمایل به ارتقاء ایمنی و راحتی یادگیری از خانه ، یک استراتژی برنده برای بازاریابی آموزشی خواهد بود. اجازه دهید مخاطبان از مزایای استفاده از خدمات شما به عنوان بخشی از برنامه آموزشی خود و نحوه کمک به ایمنی دانش آموزان یا خانواده ها مطلع شوند. وب سایت ها و برنامه های آموزش از راه دور موقعیت مناسبی برای استفاده از مزایا و پیشرفت فعلی دارند ، اما حتی م institutionsسسات آموزشی سنتی می توانند هنگام بازاریابی از خدمات آموزشی در سال 2021 ، با ترویج گزینه های مبتنی بر خانه خود ، از آن استفاده کنند.

هرچه بیشتر بر توسعه ابزارهای یادگیری از راه دور برای دانش آموزان تمرکز کنید ، فرصت بیشتری برای استفاده بهینه از این موقعیت وجود دارد. اگر قبلاً هیچ برنامه ای ندارید ، برنامه های آموزشی را توسعه دهید تا بتوانید از مزیت بیشتر دسترسی به مطالب و دوره های خود از هر کجا با دستگاه تلفن همراه استفاده کنید.

7. ایجاد برنامه های آموزشی
در حالی که در چند مورد قبلی ذکر شد ، مزایای داشتن یک برنامه حتی در سال 2021 بیشتر است. با افزایش افرادی که در حال حاضر به دنبال راه هایی برای یادگیری یا دسترسی به مطالب آموزشی آنلاین هستند ، داشتن یک برنامه یک راه فوق العاده دیگر برای هر دو است. جذب و حفظ کاربران به جای این که مجبور شوید به وب سایت خود بروید ، داشتن یک دکمه ساده در صفحه اصلی آنها که می توانند روی آن کلیک کرده و مستقیماً وارد درس های خود شوند ، راحتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

بازاریابی برنامه آموزشی شما به همه ابزارهای مشابهی که برای بازاریابی یک وب سایت استفاده می شود نیاز دارد ، از جمله تبلیغات پولی ، نظرات و رسانه های اجتماعی. اما ، برنامه ها همچنین از مزایای استفاده از ابزار بازاریابی دیگر نیز برخوردار هستند. آنها به شما این امکان را می دهند که خدمات بیشتری را مستقیماً به کاربران بازاریابی کنید و در عین حال آنها را با محتوای شخصی درگیر کرده و در صورت عدم ورود به سیستم برای مدتی یادآوری های اعلان را فشار دهید. این مزیت اضافی به این معنی است که شما فرصت بیشتری برای حفظ دانش آموزان و تشویق آنها برای دسترسی بیشتر به دوره های خود دارید.

دیگر مطالب مرتبط

آموزش پنل مدیریت Lms.Ir – مشاغل

  در این قسمت از  پنل مدریت با کلیک بر روی به صفحه درج آگهی استخدامی منتقل میشوید   همانطور که در تصویر بالا مشاهده