افتتاح نخستین مرکز سنجش مهارت غیردولتی در شرکت فرازماپردازش Reviewed by Momizat on .     مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در حاشیه برگزاری این مراسم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از اینکه مهارت آموزان تهرانی     مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در حاشیه برگزاری این مراسم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از اینکه مهارت آموزان تهرانی Rating: 0

افتتاح نخستین مرکز سنجش مهارت غیردولتی در شرکت فرازماپردازش

 

 

مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در حاشیه برگزاری این مراسم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از اینکه مهارت آموزان تهرانی پس از دوره‌های آموزشی حداقل ۴۵ روز در انتظار برگزاری آزمون مهارت می‌مانند ابراز تاسف کرد و گفت: با افتتاح مراکز سنجش مهارت الکترونیکی غیردولتی زمان انتظار به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.
مجید تهرانیان از کمبود امکانات مربوط به برگزاری آزمون‌های الکترونیکی در مراکز فنی و حرفه‌ای استان تهران خبر داد و افزود: در حالی که روزانه باید ۱۰۰۰ مهارت آموز در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کنند آمار‌ها نشان می‌دهد کمتر از ۵۰۰ نفر در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند.
وی استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش خصوصی را برای توسعه مهارت حرفه‌ای در کشور بسیار ضروری دانست و گفت: برهمین اساس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نخستین مرکز سنجش مهارت الکترونیکی غیر دولتی را راه اندازی کرده است.
تهرانیان با بیان اینکه تا سه ماه آینده تعداد مراکز سنجش مهارت الکترونیکی در تهران به چهار مرکز می‌رسد هزینه‌های برگزاری آزمون‌های مهارت حرفه‌ای را در بخش خصوصی برابر با تعرفه‌های دولتی دانست و تاکید کرد: این مراکز نمی‌توانند بیشتر از تعرفه‌های تعیین شده از مردم وجه نقد بگیرند.
وی آزمون‌های مراکز سنجش مهارت را در چهار رشته مراقبت زیبایی، طراحی دوخت و خیاطی، صنایع غذایی و طلا و جواهر اعلام کرد و افزود: این آزمون‌ها بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

© تمامي حقوق مادي و معنوي اين تارنما متعلق به شركت فرآزما پردازش مي باشد