طراحی کلاس‌های درس خورشیدی در افریقا Reviewed by Momizat on . محققان ، کلاس درس خورشیدی سیار را برای افزایش سواد دیجیتالی افراد در افریقا طراحی کرده‌اند. در مناطق دور افتاده آفریقا، کلاس‌های درس گاهی به سختی پیدا می‌شود، ا محققان ، کلاس درس خورشیدی سیار را برای افزایش سواد دیجیتالی افراد در افریقا طراحی کرده‌اند. در مناطق دور افتاده آفریقا، کلاس‌های درس گاهی به سختی پیدا می‌شود، ا Rating: 0

طراحی کلاس‌های درس خورشیدی در افریقا

11

محققان ، کلاس درس خورشیدی سیار را برای افزایش سواد دیجیتالی افراد در افریقا طراحی کرده‌اند.

در مناطق دور افتاده آفریقا، کلاس‌های درس گاهی به سختی پیدا می‌شود، اما محققان کلاس درس خورشیدی طراحی کرده‌اند که می‌توان در مناطق دورافتاده هم از آن استفاده کرد.

DigiTruck، کلاس درس مجهز به پنل‌های خورشیدی است که ۱۲٫۲ مترمربع مساحت دارد و حمل‌ونقل آن با یک کانتینر بر روی یک تریلر انجام می‌شود.

بیش از ۷۵ درصد جمعیت آفریقا در جوامع روستایی زندگی می‌کنند که مانع بزرگی برای رشد و پیشرفت افراد است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات مدرن، همراه با ارائه راه‌حل‌هایی با انرژی خورشیدی مانند DigiTruck، باعث شده تا این شکاف دیجیتالی به همراه آموزش با کیفیت به جوامع از راه دور برداشته شود.

محققان موفق به توسعه یک کلاس سیار دیجیتالی شده‌اند که توان مورد نیاز را از خورشید دریافت می‌کند و قادر است در مناطق روستایی و دورافتاده آفریقا سفر کند و فناوری‌های دیجیتال را به دانش‌آموزان آفریقایی آموزش دهد.

سازمان غیرانتفاعی Close the Gap با همکاری دو شرکت Arrow Electronics و Hoops of Hope پروژه DigiTruck را برای حل مشکل سواد دیجیتالی در کشورهای افریقایی ارائه کرده‌اند.

این کلاس ۱۸ دانش‌آموز را همزمان در خود جای می‌دهد و تجهیزاتی نظیر ۲۰ لپ‌تاپ، چاپگر و یک صفحه نمایش LED دارد.

کلاس درس سیار درهای فولادی و پنچره‌های کرکره‌ای برای امنیت دارد و پنل‌های خورشیدی آن قادر به تامین انرژی برای چند روز است و این موضوع برای روستاهایی که دسترسی به شبکه برق ندارند بسیار مهم است. در صورت نیاز می‌توان از این کلاس سیار برای کارهای مختلف استفاده کرد؛ از جمله مرکز بهداشت و یا در مراکز آموزشی.

نمونه اولیه این کلاس درس مدرن در منطقه محروم و در مکانی است که کودکان نیازمند کمک هستند.

در سال ۲۰۱۶ قرار است این کلاس سیار به محل دیگری منتقل شود و برنامه ساخت چندین DigiTruck در سراسر افریقا در حال بررسی است.

© تمامي حقوق مادي و معنوي اين تارنما متعلق به شركت فرآزما پردازش مي باشد